معرفی موسسه

موسسه عالی علوم و فناوری خوارزمی با هدف ارج نهادن به نتایج تحقیقات علمی دانش پژوهان و اشاعه علم و دانش و آموزش تخصصی به افراد جامعه در بخش فناوری، با همت جمعی از دانشجویان، متخصصین و کارشناسان خلاق علوم و فناوری، از سال 1391 فعالیت خود را زیر نظر نمایندگان سازمان ورزش و جوانان در بخش آموزش رباتیک آغاز نمود، پس از آن با تشویق اساتید و برنامه ریزی های گسترده مدیریت مجموعه، مجری برگزاری تعدادی از همایش های علمی دانشگاه ها و سازمان ها را بر عهده گرفت و در این زمینه نیز کارها به نحو احسن انجام گردید. در سال 1392 با استقبال بی نظیر پژوهشگران و دانشجویان، تعداد 3 همایش ملی با همکاری سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی برگزار گردید. فعالیت رسمی موسسه در شهریور سال 1393 آغاز گردید و این موسسه با موضوع:

1- برگزاری سالیانه کنفرانس در زمینه ها و رشته های مختلف فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی و علوم کشاورزی

2- برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی تخصصی

3- ارائه و نمایش نتایج حاصل و تولید شده از پژوهش و تحقیقات از طریق برپایی نمایشگاه ها و جشنواره های مختلف

4- تهیه طرح های تجاری و امکان سنجی پروژه ها و جدب سرمایه گذار

5- و...

در اساسنامه موسسه در سازمان اسناد و املاک کشور با شماره ثبت 2627 و شناسه ملی 14004334166 ثبت رسمی گردید. این موسسه زیر نطر هیچ ارگان و سازمان دولتی و خصوصی نبوده و بصورت کاملا خصوصی فعالیت می نماید و در حال حاضر هیچ شعبه و نمایندگی دیگری ندارد.

پس از شکل گیری رسمی موسسه عالی علوم و فناوری خوارزمی، با تدابیر مدیر موسسه، تصمیم به گسترش فعالیت های موسسه در بخش های موضوعی گردید.

موسسه عالی علوم و فناوری خوارزمی با همکاری دانشگاه ها، انجمن ها، موسسات آموزش عالی آزاد و موسسات فرهنگی-هنری بدنبال فعاليت هاي اوليه ای از جمله: برگزاری بیش از 25 همایش تخصصی، ملی و بین المللی، برگزاری تعداد کثیری کارگاه های آموزشی با موضوعات مختلف کاربردی با بهره گیری از حضور اساتید برجسته کشور، انجام ترجمه تخصصی متون علمی، تبدیل پایان نامه های مختلف به کتاب و همچنین ویراستاری کتب تخصصی مختلف آغاز بکار نموده و بدنبال استقبال گسترده جامعه دانش پژوهان؛ که سبب رشد و توسعه هرچه بیشتر این مجموعه گردید؛ و همچنین به لحاظ برخورداری از پتانسیل علمی بالا در سطح کشور، هم اکنون علاوه بر فعالیت های علمی یاد شده، در بیش از 10 بخش از جمله آموزش تخصصی، مشاور طرح های صنعتی و سرمایه گذاری، انسجام پایگاه اطلاعات علمی و... فعالیت داشته و از پروژه های تجاری حمایت مالی بعمل می آورد.

در حال حاضر موسسه در 10 بخش بطور رسمی در حال فعالیت و خدمات رسانی به جامعه علمی کشور بوده و دارای 10 کارمند و پرسنل متخصص با مدارک عالیه در محل موسسه و بیش از 500 همکار متخصص از اساتید دانشگاهی، مدیر سازمان های دولتی و دانشجویان دکتری داخلی و خارجی و همچنین بیش از 70 سازمان، انجمن، دانشگاه، آکادمی و... داخلی و خارجی از حامیان علمی این مجموعه می باشد.

 

  ارسال نظر
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.